szyld traffic design gdynia mała mi

Idąc ulicami naszych miast wiąż bombardują nas informacje. Główne źródła: oczywiście reklamy, ale też szyldy usług, które mijamy. I o ile na problem nadmiaru oraz estetyki reklam zwraca się coraz większą uwagę, o tyle świadomość roli szyldów, banerów i firmowych logo w miejskim krajobrazie jest – mam wrażenie – miejsza. A przecież są to elementy bardzo ze sobą powiązane.

Spójrzmy na przypadkową miejską ulicę:
Właściciele rozmaitych usług prześcigają się w krzykliwych witrynach. Musi być przyciągający uwagę szyld. Ten jednak nie wystarcza – towarzyszą mu rzucające się w oczy informacje o aktualnych promocjach, asortymencie i najlepiej wszystkim co w danym punkcie znajdziemy. Bałagan. Bardzo często poczynania właścicieli usług doprowadzają do sytuacji, w której to nie elewacja budynku gra pierwsze skrzypce, lecz zabiegi marketingowe. Jestem pewna, że klika takich przykładów, choćby z najbliższej okolicy, właśnie pojawiło się w Twojej głowie.

Głównym problemem jest zazwyczaj nie wielkość szyldu, ale jego estetyka. Ileż to razy mijamy takie „szyldowe Małe Mi”. Drażniące formą i kolorem. Wszędzie jest ich pełno. Nie współgrają z budynkiem oraz „dizajnem” całej ulicy. Są namolne i krzykliwe. Jak ten mały złośliwiec z „Muminków” 😉

Widzimy je codziennie i siłą rzeczy musiały nam zobojętnieć. Bo przecież nie można się wszystkim przejmować.
Zostawmy ten temat – powiedzą niektórzy – to drobne szczegóły, lepiej skupić się na czymś ważniejszym. Ja jednak powtórzę za moją nauczycielką od chemii, że „życie składa się ze szczegółów”. Także i ulice naszych miast.

Nie trzeba być plastykiem, żeby czuć kiedy coś nie gra, gdy nadmiar bodźców przyprawia nas o zawrót głowy. I chociaż może już nauczyliśmy się z tym żyć, to nie musimy. Bo można inaczej.

Przykładem dobrych szyldów są te wypatrzone przeze mnie w Gdyni. Autorami niektórych jest grupa Traffic Design, która robi dobrą robotę w świecie szyldów.

Miasta moga być ładniejsze. Trzeba nam tylko budować wiekszą świadomość społeczną. I nie zgadzać się na bylejakość. A teraz zobaczcie jak przyjemnie i elegancko mogą wyglądać szyldy:)

szyld traffic design gdynia

szyld traffic design gdynia

szyld traffic design gdynia

szyld traffic design gdynia

szyld traffic design gdynia

szyld traffic design gdynia

A Wy jak myślicie…
Warto inwestować w estetyczne szyldy? Jakie macie wrażenia spacerując po miejskich ulicach?

 

 

 

Post Author: Monika | slowcitylife

You may also like

łąka kwietna

Nieznani mieszkańcy miejskich łąk i ich niepewne losy

Lipcowy wieczór, już ciemno. Wracam do domu. Miasto ucichło, przez

o czym szepcze lwów

O czym szepcze Lwów?

To już? Lot trwał zaledwie 30 minut. W tym czasie

chamstwo

Czy to apogeum chamstwa?

Lato. Wakacje. Mnóstwo słońca. Ludzie wypoczęci, uśmiechnięci – przyjazne miasto.

Hej, Miło Cię widzieć :)

Monika Żelichowska

ZAJRZYJ NA FB...

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

LUB INSTAGRAM :)

No images found!
Try some other hashtag or username