miasto w filmie

Nie mówią ani słowa. Za to ich gra… potrafi doprowadzić widza do skrajnych emocji. Niemi aktorzy hipnotyzujący swoim czarem. Miasta.
Gdyby rozdawano Oskary za najlepszą rolę miejską, byłoby wiele ciekawych nominacji…
Dlatego dziś przedstawiam Wam 6 produkcji z ostatnich lat, gdzie miasto w filmie szczególnie mnie urzekło. Idealne na chłodne wiosenne wieczory.

 

KEDI – SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW (2016)

W rolach głównych Stambuł i… koty. Mnóstwo kotów. Kamera podąża za tureckimi mruczkami żyjącymi na wolności.  W tle piękne miejskie kadry, panoramy i zaułki. Kedi to dokument opowiadający o życiu kotów w tym egzotycznym mieście.
Miasto i koty – czy można chcieć więcej?

 

WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE (2018)

Polski film gdzie miejska rola Warszawy łączy się z dobrą muzyką elektroniczną. To genialne połączenie jest tłem dla historii dwudziestoparolatków poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytania, czyli „jak żyć?”. Odpalając film poczujecie się jakbyście właśnie wpadli na domówkę, a po niej udali się na spontaniczny spacer po mieście.

 

THE WALK. SIĘGAJĄC CHMUR (2015)

Ciężko o rolę miejską, która bardziej zapiera dech w  piersiach. Film jest historią wielkiego marzenia o przejściu na linie pomiędzy wieżami WTC. Oszałamiające kadry Nowego Yorku towarzyszą głównemu bohaterowi podczas spaceru po linie.

 

JESTEM LEGENDĄ (2007)

Może nie najnowszy, ale nie mogło go tu zabraknąć. Bo oto mamy jednego człowieka ocalałego po kataklizmie w Nowym Jorku. Jesteśmy świadkami prób przetrwania głównego bohatera w opuszczonym mieście. Nietypowa i intrygująca wizja. Jeśli jeszcze jakimś cudem ominął was seans tego filmu to… zazdroszczę. Czeka Was udany wieczór kinowy, bo jest to propozycja dla każdego.

 

KSZTAŁT WODY (2017)

Rola miejska jest niewielka. Ale za to przyczynia się mocno do całościowego klimatu filmu: dizajn lat 50 i morsko-zielona kolorystyka. Wszystko tworzy wysmakowaną całość będącą nieodłącznym elementem historii o wodnej kreaturze przetrzymywanej w laboratorium. Pracuje tam niema kobieta, która odkrywa, że „wodny człowiek” jest nie tylko rozumny, ale i potrafi nawiązać bardzo bliskie relacje…

 

PATTERSON (2016)

Tydzień ze zwykłego życia, zwykłego człowieka w zwykłym miasteczku. W takiej „zwykłej” rzeczywistości wszystko może okazać się niezwykłe, a nasza uważność jest kluczowa aby docenić wartość filmu. Propozycja na leniwą niedzielę, która pozwoli złapać oddech i pokaże jak można celebrować spokojne życie. Tytułowe miasto Patterson jest dowodem, że jest to możliwe naprawdę wszędzie.

 

A Ty, lubisz miasto w filmie? Jakie tytuły polecasz?
Miłego seansu!:)

Post Author: Monika | slowcitylife

You may also like

tapeta kwiecień tapeta na KWIECIEŃ

tapeta na KWIECIEŃ

Kwiecień – miesiąc zachwytów nad rozkwitającą przyrodą.

praca w domu

Praca w domu – 7 kroków, do polepszenia jakości życia

Życie w mieście wciąż się zmienia. Także to jak pracujemy.

BUDOWNICTWO NATURALNE

Zbudujemy zdrowy dom – Budownictwo Naturalne

Początek roku i przedwiośnie powoli już wyczuwane w powietrzu są

autorka

Monika Żelichowska

ZAJRZYJ NA FB...

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

LUB INSTAGRAM :)

  • Dzie dobry wiosna dobra Wschd to czy zachd? Kada z
  • Wiosna i miasto to pikne poczenie    wiosnadobra
  • Jeden z wielu warszawskich korponaronikw Myl sobie e gdyby nie
  • Symbol Szczecina magnolia Biae s najbardziej popularne ale nie mog
  • Brzydkie pikno czyli willa autorstwa duetu Lachert i Szanajca Staruszka