#ODKRYJzSCL, CZYLI ZOSTAŃ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE odkryj miasto

Cztery weekendy i jedno miasto – Twoje miasto. W maju odkryj je na nowo.
Mieszkamy w jednym miejscu przez wiele lat, często od urodzenia. Ale rzadko znamy wszystkie miejskie dzielnice i zaułki. Co więcej – rzeczy  widywane na co dzień powszednieją i umyka to co wartościowe.
„Cudze chwalicie, swego nie znacie” mówią.
Dlatego dziś zapraszam Was do wzięcia udziału w majowym wyzwaniu #ODKRYJzSCL.

 

Zasady:

Przez cztery majowe weekendy będziemy poznawać nasze miasta na nowo. Małe czy duże – nie ma znaczenia. Poniżej mam dla Ciebie propozycje zwiedzania.
A żeby nie zabrakło inspiracji i motywacji – ja także będę zwiedzać swoje miasto, Szczecin. W każdy weekend wybiorę przynajmniej jeden punkt z listy i podzielę się z Wami tym co odkryję – na Instagramie i Facebooku.
Zaczynamy! Już jutro spodziewajcie się pierwszej relacji.
Bardzo Was zachęcam do odkrywania miast. Maj temu sprzyja – wiosna, przyjemna pogoda. Kiedy jak nie teraz?
Jeśli zechcecie się podzielić swoimi wyprawami na Instagramie, nie zapomnijcie dodać #ODKRYJzSCL, żebym także mogła zobaczyć co ciekawego słychać w Waszych miastach:).

 

#ODKRYJzSCL, CZYLI ZOSTAŃ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE, ODKRYJ MIASTO

 

Propozycje zwiedzania:

  1. Spacer miedzy kamienicami – przyjrzyj się ozdobnym detalom, bramom, rzeźbom, gzymsom. Spójrz wyżej, zobacz co tam się kryje. Rób zdjęcia! Wtedy jeszcze bardziej zwrócisz uwagę na cudną ornamentykę.
  2. Murale. Wciąż powstają nowe, ciekawe uliczne dzieła sztuki. Pojedź zobaczyć te niedawno powstałe, albo starsze, którym jeszcze nie miałeś okazji się przyjrzeć.
  3. Odwiedź muzeum w swoim mieście. Bo to chyba klasyk: widzieliśmy wiele muzeów, ale to najbliższe wciąż czeka na naszą wizytę.
  4. Bądź turystą w nieznanej Ci dzielnicy. Tej na drugim końcu miasta, którą jeśli odwiedzasz to tylko przejazdem. Udaj się tam komunikacją miejską i zgub się między uliczkami zachodząc w międzyczasie do lokalnej piekarni.
  5. Zrób piknik! Jedyny warunek: w nowym miejscu. Jakiś park, polana, która zazwyczaj nie jest nam po drodze.
  6. Spójrz na miasto od strony wody. Z kajaku, wypożyczonej łódki, albo po prostu z innej niż zwykle części nabrzeża. Bądź kreatywny!
  7. Zostań kronikarzem. Co nowego się buduje? Weekend to dobry moment, żeby zobaczyć. Poczuj, że właśnie jesteś świadkiem historii – budowy nowego biurowca, osiedla, drogi. Widzisz jak miasto się zmienia. Tu chyba najbardziej warto robić zdjęcia.
  8. Dotknij historii. Zapewne jest wiele budynków, które często mijasz, czujesz że są wyjątkowe, ale nie znasz ich losów. Piękny kościół, gmach urzędu, budowla o ciekawym kształcie. Spróbuj zapoznać się z ich historią. To tylko kilka chwil z Wujkiem Google;). Oczywiście wiąże się to ze zwiedzaniem obiektu jak na prawdziwego turystę przystało.
  9. Propozycja na wieczór: zrób spacer między budynkami z ciekawie oświetloną fasadą. Zobacz jak inaczej wyglądają elewacje malowane światłem.
  10. I na koniec coś na ciepły dzień, czyli zwiedzanie fontann. Kiedy dodamy do tego lokalne, ulubione lody otrzymamy bardzo orzeźwiające popołudnie 🙂

To jak, dołączysz do majowego odkrywania miasta?:)
A może masz własne pomysły na zwiedzanie? Podziel się!

 

 

Post Author: Monika | slowcitylife

You may also like

remont less waste

7 sposobów na remont LESS WASTE

Tumany pyłu, wiadra gruzu, gigantyczna ilość opakowań po farbach, silikonach,

staycasion

Staycation – prosty przepis na uratowanie wakacji

„Wakacje 2020? Dobry żart!” To myśl, która prześladuje wiele osób.

wymarzone m mieszkanie

Kupujesz wymarzone „M”? Oto 11 rzeczy, o których warto pamiętać

Mieszkanie. Z całego miasta – mamy na wyłączność tylko te

Hej, Miło Cię widzieć :)

Monika Żelichowska