kwiecień szczecin filharmonia kwiaty

Wiosna zagościła na dobre:) Pewnie niektórzy jeszcze są w szoku, że dopiero było zimno, a tu tyle kwiatów wokół. Ba! Niektóre zdążyły już przekwitnąć! Świat wokół zmienia się z tygodnia na tydzień. Zaniedbując na kilka dni kontakt z przyrodą, możemy się nagle zorientować, że nasze kochane krokusy/ żonkile/ magnolie dopiero co zakwitły, a już śladu po nich nie ma. Wrażenie czasu uciekającego w zastraszającym tempie – gwarantowane.

 

Robimy plany treningowe, zakupów, wyjazdowe. Dlaczego by nie spróbować wprowadzić drobnych planów, które nadadzą naszemu miejskiemu życiu lekkie znamiona slow life’u? Myśląc jak przywitać wiosnę małymi przyjemnościami, stworzyłam krótką listę drobnych planów. Zachęcam do ich realizacji =)

 

1. PRZYWITAJ MŁODE LISTKI

Wiem, brzmi banalnie. Ale nigdy w ciągu całego roku zieleń nie jest tak świeża i delikatna. Jeszcze nie wszystkie drzewa obudziły się z zimowego snu, zieleń jest jak subtelna mgiełka ciesząca oko. Wykluwają się też młode, jeszcze nie kłujące, mięciutkie igiełki. Nic, tylko je pogłaskać 😉 Próbowaliście kiedyś?

 

slow life w mieście - KWIECIEŃ

 

2. WEŹ ROWER

Już nie ma wymówek, pogoda jest tak ładna, że aż się rowery do nas uśmiechają. Weź rower swój lub miejski i spróbuj pokonać na nim chociaż część drogi do pracy lub szkoły. Prawdopodobnie okaże się, że jest to bardzo przyjemne (nie wspominając, że też zdrowe) i przejażdżka rowerem stanie się elementem Twojej codziennej rutyny.

 

slow life w mieście - KWIECIEŃ

 

3. WSADŹ NOS W TE BIAŁE PACHNĄCE KWIATKI

Nic dodać, nic ująć. Pachną tak cudnie, że mogłabym je wąchać godzinami. Nie będą kwitły cały rok więc przechodząc obok białych drzewek delektuj się ich zapachem, nie bój się podejść i jeszcze mocniej poczuć zapach kwietniowej wiosny.

 

slow life w mieście - KWIECIEŃ

 

4. ZAZIELEŃ SWÓJ BALKON

Spójrz na swój balkon. Może warto w tym roku okazać mu trochę miłości i ozdobić zielenią? Roślinność na balkonie umila nam widok za oknem. Jest zachętą do śniadań lub kolacji na powietrzu, które są drobną przyjemnością wpływającą na jakość naszego domowego życia ciepłą porą roku. Nie trzeba skomplikowanego sprzętu i czasochłonnej pielęgnacji, aby mieć trochę zielonego koloru. Dobrym pomysłem są także zioła, które jednocześnie wykorzystamy w kuchni. Co więcej – zielone balkony są istotnym elementem mającym wpływ na piękno naszych miast. Miło mieć swój wkład w wygląd sąsiedztwa, gdzie zieleń króluje jak okiem sięgnąć:)

 

5. ODWIEDŹ TARAS WIDOKOWY

Albo platformę, czy wzgórze miejskie. Każde miasto ma do zaoferowania miejsce z pięknym widokiem na swoją panoramę. Mnie się udało odwiedzić w tym miesiącu taras widokowy Muzeum Narodowego w Szczecinie na Wałach Chrobrego. Widoki piękne, chodź wysokość nie za duża. Plusem jest jednak to, że widać więcej szczegółów tego co na dole. Polecam!

 

06

A takie detale i  widoki możemy napotkać po drodze:

slow life w mieście - KWIECIEŃ

Post Author: Monika | slowcitylife

You may also like

szyld traffic design gdynia mała mi

Dość „szyldowych Małych Mi”!

Idąc ulicami naszych miast wiąż bombardują nas informacje. Główne źródła:

wydmy czołpino łeba

Slow life za miastem – wydmy!

PROLOG To już kolejna nie-liczysz-nawet-która minuta w tym makabrycznym korku.

slow life za miastem

Slow life za miastem – czerwcowy plażing na opak

  Czerwiec to szczególny miesiąc, obdarowuje nas najdłuższymi dniami w

Hej, Miło Cię widzieć :)

Monika Żelichowska

ZAJRZYJ NA FB...

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

LUB INSTAGRAM :)

No images found!
Try some other hashtag or username