staycasion

„Wakacje 2020? Dobry żart!”

To myśl, która prześladuje wiele osób. Bo przecież jest wirus, więc nic nie dało się zaplanować. A i sytuacja finansowa może być gorsza, niż się tego spodziewaliśmy jeszcze rok temu, kiedy to wszystko było przewidywalne, stabilne i zaplanowane. No i na dodatek koniec sierpnia więc już w ogóle wydaje się, że wszystko stracone.

To fakt – ten rok jest zdecydowanie inny. Zaistniałej sytuacji jednak nie zmienimy. Nie odwrócimy też biegu ostatnich miesięcy. Dlatego dziś zachęcam Was, abyście przestali stać nad gruzami wakacyjnych planów. Lamentowanie nad tym, co już się nie wydarzy, nie ma najmniejszego sensu, a przesłoni jedynie całkiem spore morze dostępnych możliwości.

Dlatego otrzyj łzy i „wybierz się” na staycation, czyli wakacje w domu. Nuda? Niekoniecznie!

Na początek pomyśl sobie, co robisz, będąc na wakacjach w obcym mieście – np. w Krakowie, Rzymie, Barcelonie. Wstajesz rano, obmyślasz plan zwiedzania i od razu cieszysz się na atrakcje, które Cię czekają. Jakieś ciekawe zabytki, nietypowe miejsca, muzea. Przeglądasz aktualne wydarzenia, aby zapewnić sobie wieczorną rozrywkę. W międzyczasie obiad w miłej knajpce, dobre lody lub szybka wizyta w spożywczaku i piknikowy lunch w parku. Czasem cały dzień zajmie jednodniowa wycieczka do okolicznej miejscowości.

Tak właśnie podejdź do domowych wakacji. Fajnie jest wziąć wolne, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by realizować plany po pracy lub weekendowo.

Przy ciekawskim i otwartym podejściu satysfakcja gwarantowana. Bo założę się, że nikt z nas nie zna wszystkich zakamarków swojego miasta. Dzielnice na drugim jego końcu, nowe i ciekawe budynki, a często pewnie też lokalne muzeum pozostały pewnie jeszcze nieodwiedzone. Warto zapoznać się z historią już dobrze znanych nam zabytków. Być może okaże się, że gdzieś tam straszy. 😉

Wybierz się do miłej knajpki na kolację albo śniadanie – w końcu to wakacje. Znajdź najładniejsze miejsce do podziwiania wschodu i zachodu słońca. Sprawdź, co słychać w lokalnej marinie. Zbierz wesołą ekipę i wypożyczcie kajaki na pobliskim jeziorze. Oczywiście rób przy tym mnóstwo zdjęć! Być może będą to pierwsze zdjęcia z serii Ty i Twoje miasto:).

Aby jeszcze radośniej korzystać z lata, zadbaj o dobrą, wakacyjną atmosferę w domu. Zaopiekuj się balkonem – stanie się dodatkowym letnim pokojem pełnym relaksu.

Możliwości jest wiele, a wakacje w domu wcale nie muszą być gorsze.

Wystarczy pomyśleć… co zrobiłby obcy turysta w Twoim mieście? Na pewno by się nie nudził. 😉

 

Więcej wakacyjnych pomysłów znajdziesz w poprzednich wpisach:
„Plażing na opak”
„Jak nie przegapić lata”
„Odkryj z SCL” 

Miłego odpoczynku 🙂

 

Post Author: Monika | slowcitylife

You may also like

remont less waste

7 sposobów na remont LESS WASTE

Tumany pyłu, wiadra gruzu, gigantyczna ilość opakowań po farbach, silikonach,

#ODKRYJzSCL, CZYLI ZOSTAŃ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE odkryj miasto

#ODKRYJzSCL, czyli zostań turystą w swoim mieście

Cztery weekendy i jedno miasto – Twoje miasto. W maju

wymarzone m mieszkanie

Kupujesz wymarzone „M”? Oto 11 rzeczy, o których warto pamiętać

Mieszkanie. Z całego miasta – mamy na wyłączność tylko te

Hej, Miło Cię widzieć :)

Monika Żelichowska