platforma widokowa w Widuchowej

Chęć latania, znalezienia się ponad Światem, podziwiania otaczającego krajobrazu z góry od zawsze pociągała człowieka.
Pewnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się wieże czy tarasy widokowe. I wciąż powstają nowe. Bo tak wiele jest wspaniałych miejsc, które chętnie zobaczylibyśmy z lotu ptaka.

Jednym z nich jest też Słowiańska Góra w Widuchowej, z której zobaczyć można Dolinę Dolnej Odry wraz z jej bogactwem flory i fauny. Pomysł na taras widokowy podkręcający atuty tego punktu obserwacyjnego wydawał się czymś zupełnie naturalnym. I powstała. Minimalistyczna, prosta, piękna. Platforma widokowa w Widuchowej. Zaprojektowana na planie koła, krok za krokiem unosi nas w powietrze. Tam, wędrując po obwodzie okręgu, możemy eksplorować otaczającą panoramę.

 

platforma widokowa w Widuchowej

 

platforma widokowa w Widuchowej

 

Projekt tarasu widokowego to praca Studia Projektowego AB ze Szczecina.
Platforma została zaprojektowana w konstrukcji stalowej na smukłych słupach w kształcie litery V. Jako okładzinę zewnętrzną zastosowano deski kompozytowe. Ciekawostką jest fakt, że projekt zakładał wykończenie w kolorze drewna tekowego, a montowane na balustradzie deski miały być w układzie poziomym. Zmiana koloru oraz montażu na pionowy nastąpiła na etapie budowy. Lepiej, gorzej? Oceńcie sami 🙂

 

Konstrukcja głównej platformy ma w rzucie średnicę 20 metrów. Wspinając się na szczyt wejdziecie 8 metrów ponad teren Słowiańskiej Góry i znajdziecie się na wysokości prawie 72m n.p.m.  Z tej wysokości możemy zachwycać się otaczającym krajobrazem z rzeką Odrą na czele. Jeśli będziemy mieli szczęście, zaobserwujemy ciekawe gatunki ptaków wodno-błotnych. Spora ilość miejsca na platformie to jej niewątpliwy atut. Nie musimy się stresować czekającą w kolejce wycieczką i oglądać widoków na czas.
Pod głównym tarasem widokowym na poziomie terenu znajduje się także mniejsza platforma – miejsce do odpoczynku i herbatki z pięknym widokiem.

 

platforma widokowa w Widuchowej

 

platforma widokowa w Widuchowej
 

Trzeba przyznać, że konstrukcja robi bardzo dobre wrażenie. Jej geometryczna forma jest niesamowicie fotogeniczna i co weekend przyciąga rzesze turystów. Wszak wszystkim wiadomo, że obiekty instafriendly są w cenie 😉 Zresztą, przekonajcie się sami!

 

lokalizacja: Słowiańska Góra w Widuchowej koło Gryfina, woj. Zachodniopomorskie.
PS. A po drodze bardzo polecam odwiedzić pobliski KRZYWY LAS

 

platforma widokowa w Widuchowej

 

platforma widokowa w Widuchowej

 

platforma widokowa w Widuchowej

Post Author: Monika | slowcitylife

You may also like

lot balonem kapadocja

Lot balonem nad Kapadocją – opowieść o spełnionym marzeniu.

Balony. Jest w nich jakaś romantyczna nuta. Okazuje się, że

taras siekierki

Most czy taras? Nowy punkt widokowy na granicy polsko-niemieckiej.

Siekierki. Najbardziej wysunięta na zachód część Polski. Granica polsko-niemiecka, a

mosty puszcza bukowa

Tajemnicze mosty w środku lasu

Puszcza Bukowa. Wspaniały las pełen dorodnych buków. Ulubione miejsce spacerów

Hej, Miło Cię widzieć :)

Monika Żelichowska