Slow City Life jest miejscem, w którym łączę moją pasję do Architektury i Urbanistyki z zainteresowaniem slow life’em w mieście. Bo to jak się czujemy i jaki prowadzimy tryb życia zależy w dużej mierze od otaczającego nas środowiska, które może na różne sposoby stymulować nas do określonych działań i kształtować nasze nawyki.

Sądzę, że kluczem do szczęśliwego życia jest znalezienie balansu w naszym funkcjonowaniu, a w życiu miejskim do osiągnięcia tego często brakuje nam spokoju, relaksu, kontaktu z przyrodą. Przestrzeń miejska może dostarczyć wiele pozytywnych bodźców i szansę na równowagę.

Z racji miejsca zamieszkania głównym polem dla moich „miejskich rozważań” będzie Szczecin, który ma ogromny potencjał aby być dobrej jakości przestrzenią do życia. Nie jest to jednak z założenia blog o Szczecinie, ale o Mieście. Blog urbanistyczno-architektoniczno-lajfstajlowy. Mam nadzieję, że taka mieszanka nie wybuchnie =]

 

o mnie…

Monika Żelichowska. Architekt, mieszkanka Szczecina od urodzenia. Zakochana w swoim mieście, a także w Warszawie i Jerozolimie.

SLOW LIFE                          SLOW CITY                         CITY LIFE

kontakt:  slowcitylife@gmail.com