Projekt: rok 2018, praca konkursowa

Lokalizacja: Szczecin

ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE:
projekt został złożony w ramach konkursu na budynek filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie na osiedlu Majowym. Wytyczne konkursowe określały bogaty program Biblioteki wraz z czytelnią dla dzieci i dla dorosłych. W obiekcie miała znajdować się także sala wielofunkcyjna oraz mniejsze sale pomocnicze.

CECHY PROJEKTU:
przede wszystkim zależało nam, aby nowy obiekt „spinał” urbanistycznie oraz wizualnie otaczającą tkankę miejską. Nie było to łatwym zadaniem, gdyż w najbliższym sąsiedztwie terenu opracowania znajdują się zarówno budynki mieszkalne z wielkiej płyty, postmodernistyczny kościół oraz domy jednorodzinne. Dodatkowo przedmiotowa działka znajduje się w narożniku skrzyżowania co wiąże się z dużą siłą urbanistycznego oddziaływania projektowanego obiektu.

Zaproponowana kubatura wpisuje się w tkankę miejską, a forma nawiązuje do cech lokalnej architektury. Jednocześnie zastosowane materiały takie jak beton architektury oraz okładzina drewniana nadają jej nowoczesny charakter sprzyjający kontaktom z dobrą lekturą.


Projekt był pracą zespołową.

Autorki: Monika Żelichowska , Monika Robaszko, Alicja Fiuk

Post Author: Monika | slowcitylife

You may also like

DOM „FAGIANO” w Szczecinie

Projekt: rok 2020 Lokalizacja: Szczecin ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE:zgodnie z wytycznymi Inwestorów

PAWILON TOALETY PUBLICZNEJ – konkurs

Projekt: 2016, konkurs KOŁO Lokalizacja: Płock ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE:koncepcja toalety publicznej

Hej, Miło Cię widzieć :)

Monika Żelichowska